Podařilo se Vám vydělat méně peněz, než potřebujete utratit? Nevystačily vám úspory na splacení nečekaných nebo mimořádných výdajů? Z takové situaci jistě vede více východisek, které můžete jako zájemce o získání peněz využít. Tento článek by měl tato východiska představit zájemci o půjčení peněz.

Prvním nápadem jak získat peníze je prodej nějaké věci / předmětu. Je to způsob, kdy nemusíte platit žádné poplatky. Je však pravda, že obchodník (například zastavárna), kterému předměty prodáte si bere svou provizi  z a prodej takové věci, takže často prodáte pod cenou. Druhou možností co udělat pro získání peněz je změna smýšlení z „nemám dost peněz“, „jsem neschopný“ na opačné utvrzovací výroky a věřit jim. Následně je třeba hledat práci a nebo uvažovat o poskytování služeb kterým rozumím. Hledat práci je potřeba s vědomím že mám kvality, které mohu nabídnout a umím odvádět dobrou práci.

Třetí možností kromě prodeje věcí a nalezení práce je půjčení peněz od známého, banky a nebo nebankovní firmy. Nabízejí se zde tedy tři možnosti jak získat peníze formou půjčky. Jestliže máte již nějaký bankovní účet, bude možná nejrozumnější zeptat se vaší banky jaké úvěrové produkty může nabídnout. Nejjednodušší bývá tzv kontokorent což je přečerpání účtu do mínusu a záporné úročení záporného zůstatku. Pokud byste neuspěli u banky například z důvodu záznamu v registru dlužníků a nebo jiného důvodu, můžete zkusit známé a rodinné příslušníky. Třetí možností půjčení peněz je nebankovní firma. Pokud nemůžete banku ani známé, od nebankovní firmy s největší pravděpodobností peníze dostanete. Firmy, které půjčují „na cokoliv“ s minimem dokladů však mají často nízkou maximální částku půjčky. Můžete si tedy půjčit například max. 15 tisíc kč, což mnohdy stačí na různé mimořádné výdaje a je to dobrá záchrana před výplatou. Vězte však, že za podobné nebankovní rychlé půjčky můžete zaplatit třeba i 20% za 7-30 dnů půjčky. Znamená to pro vás to, že pravděpodobně v příštím měsíci, bude třeba zaplatit tyto peníze navíc.